https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/vyuziti-bioplynu-v-doprave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Využítí bioplynu v dopravě

autor: | místo vydání: Praha | vydavatel: SEVEn, o.p.s. | rok vydání: 2009 | počet stran: 6
Využítí bioplynu v dopravě
V souvislosti s účastí společnosti SEVEn v projektu MADEGASCAR byl připraven v tuzemsku zatím asi první komplexní informační leták věnující se problematice využití bioplynu v dopravě. Jeho smyslem je české odborné veřejnosti přiblížit technické, ekonomické a právní aspekty úpravy bioplynu na tzv. biometan, který je pak jako plnohodnotný substitut zemního plynu využitelný nejen pro dnes nejčastější výrobu elektřiny a/nebo tepla, ale i jako motorové palivo v motorových vozidlech na stlačený (zemní) plyn - CNG. Materiál současně doprovází podrobnější představení celkem sedmi zajímavých projektů ze zahraničí (Stockholm, Bern, Lille, Berlín, Margarethen am Moos, Linköping a Madrid). Přípravu materiálu podpořila i Česká bioplynová asociace a k dispozici je volně ke stažení na stránkách společnosti SEVEn.
autor:

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist