https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/do-reky-desne-unikla-neznama-latka-hasici-zastavili-jeji-sireni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do řeky Desné unikla neznámá látka, hasiči zastavili její šíření

3.6.2024 21:42 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Neznámá látka unikla dnes odpoledne do řeky Desné z výpusti u průmyslového areálu v Petrově nad Desnou na Šumpersku. Podle mluvčího hasičů Josefa Koláčka šlo o hnědou mastnou tekutinu. Hasiči odebrali vzorky a zastavili další šíření této látky. Na místě spolupracují se zástupci odboru životního prostředí, informoval ČTK mluvčí hasičů.
 

"Aktuálně je další únik zastaven a hledáme jeho zdroj. Vzhledem k poloze místa nešla uniklá látka zasypat sorbentem, hasiči ji odebírali ručně do barelu, aby se nešířila dál. Úhyn ryb nahlášen nebyl," řekl ČTK Koláček s tím, že množství uniklé látky před příjezdem jednotek se nedá odhadnout.

Na místě zasahovala profesionální jednotka ze Šumperka a dobrovolní hasiči z Petrova nad Desnou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist