https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/kladno-zvazuje-dalsi-ochranu-vybehu-medvedu-v-utery-tam-vlezl-muz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kladno zvažuje další ochranu výběhu medvědů, v úterý k nim vlezl muž

7.9.2017 01:15 | KLADNO (ČTK)
Třicetiletý muž z Kladna překonal zábrany včetně elektrického ohradníku v úterý navečer, byl pod vlivem alkoholu. Medvědice, která byla ve výběhu, si ho nejdříve nevšímala, ale když ji začal provokovat, odtáhla ho před kotec, po chvilce ho ale pustila a on opět z výběhu vylezl. / ilustrační foto
Třicetiletý muž z Kladna překonal zábrany včetně elektrického ohradníku v úterý navečer, byl pod vlivem alkoholu. Medvědice, která byla ve výběhu, si ho nejdříve nevšímala, ale když ji začal provokovat, odtáhla ho před kotec, po chvilce ho ale pustila a on opět z výběhu vylezl. / ilustrační foto
Kladno zvažuje další ochranu výběhu medvědic v zahradě u kladenského zámku, v úterý do něj vlezl mladý muž. Jedna z medvědic ho vážně zranila na lýtku. Případ policie řeší jako přestupek, předá ho přestupkové komisi kladenského magistrátu. Zraněnému muži, podle policie recidivistovi, hrozí pokuta. Včera to řekli mluvčí kladenské policie Michaela Nováková a primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
 

Třicetiletý muž z Kladna překonal zábrany včetně elektrického ohradníku v úterý navečer, byl pod vlivem alkoholu. Medvědice, která byla ve výběhu, si ho nejdříve nevšímala, ale když ji začal provokovat, odtáhla ho před kotec, po chvilce ho ale pustila a on opět z výběhu vylezl. Zřejmě při tom dostal několik zásahů proudem od ohradníku. Jeho počínání přihlížela i jeho přítelkyně, která přivolala pomoc.

Po ošetření na místě záchranáři odvezli muže do kladenské nemocnice, kde musel být operován. "Šetříme to jako přestupek proti veřejnému pořádku," uvedla Nováková.

Do Kladna se medvědice Marta a Míša dostaly v roce 2001, předtím je na parkovišti u Moravských Budějovic zanechal ukrajinský cirkus. Než se jich ujal kladenský magistrát, prožily dlouhé dny v těsných klecích.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist