https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/na-kokorinsku-budou-sledovat-vyskyt-vlku-vlci-hlidky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Kokořínsku budou sledovat výskyt vlků Vlčí hlídky

1.8.2016 12:47 | MŠENO/DOKSY (ČTK)
Pro zájemce o spolupráci při monitoringu a ochraně velkých šelem se v příštích měsících na území CHKO Kokořínsko - Máchův kraj uskuteční několik dalších vzdělávacích seminářů i víkendových setkání Vlčích hlídek
Pro zájemce o spolupráci při monitoringu a ochraně velkých šelem se v příštích měsících na území CHKO Kokořínsko - Máchův kraj uskuteční několik dalších vzdělávacích seminářů i víkendových setkání Vlčích hlídek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na Kokořínsku budou sledovat výskyt vlků Vlčí hlídky. Jedná se o dobrovolníky, kteří tyto šelmy pomáhají chránit. Působí také například v Beskydech. Ekologické Hnutí Duha tento víkend v Doksech na Českolipsku organizovalo přímo v terénu pro dobrovolníky speciální seminář ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Kokořínsko - Máchův kraj. Právě v této CHKO se předloni usadila smečka vlků.
 

Vyškolení dobrovolníci se zapojí do monitorování a chránění vlků. "V posledních měsících s nadšením pozorujeme, že lidé se chtějí víc zapojit do praktické ochrany skvostů naší přírody - rysů, vlků a medvědů," uvedl koordinátor Vlčích hlídek a terénní pracovník Hnutí Duha Jiří Beneš.

Na semináři byly mimo jiné připraveny praktické ukázky stopování a dokumentace znaků výskytu vlků v terénu, jako jsou chlupy či trus. Prezentace doplní odborníci, včetně zahraničních.

Takzvané Vlčí hlídky pracují 16 let v Beskydech, kde svou přítomností v terénu odrazují pytláky a mezi místními obyvateli a turisty šíří objektivní informace o těchto šelmách. Od loňského podzimu působí Vlčí hlídky také v širším okolí Jeseníků.

Pro zájemce o spolupráci při monitoringu a ochraně velkých šelem se v příštích měsících na území CHKO Kokořínsko - Máchův kraj uskuteční několik dalších vzdělávacích seminářů i víkendových setkání Vlčích hlídek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist