https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/na-stepich-u-loun-probehnou-prirodovedne-slavnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na stepích u Loun proběhnou přírodovědné slavnosti

12.5.2016 10:15 | PRAHA (Ekolist.cz)
Národní přírodní rezervace u Rané je výjimečná zachováním dnes už vzácné středoevropské stepi, na níž žije mimo jiné nemalá populace syslů obecných
Národní přírodní rezervace u Rané je výjimečná zachováním dnes už vzácné středoevropské stepi, na níž žije mimo jiné nemalá populace syslů obecných
Raná na Lounsku bude v sobotu 14. května hostit už pátý ročník Slavností stepí. Na pestrý program s přírodovědnou tematikou zve Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a obec Raná. Akce je součástí oslav Evropského dne chráněných území, který připadá na 24. května.
 

Na návštěvníky tradičních slavností čekají exkurze s odborníky, prezentace ochranářů, tvůrčí dílny i kulturní program. „Těšit se mohou na ukázky zdejšího ptactva či živých netopýrů, poznávání rostlin, pozorování syslů, prezentaci práce se stádem pomocí ovčáckých psů či povídání o našich plazech a obojživelnících," vypočítává Vladislav Kopecký ze Správy CHKO České středohoří. Lidé si budou moci vyzkoušet také práci s ovčí vlnou či výrobu svíček z včelího vosku.

Součástí akce bude i prezentace dobrovolné stráže přírody, leteckých modelářů, malá výstava ovčích plemen a ukázky stříhání ovcí, výstava drobného domácího zvířectva. Návštěvníci vyberou vítěze výtvarné soutěže na téma "Stepi nejen u nás", do které se zapojily děti z mateřských i základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Pro děti jsou připraveny i další atrakce, například soutěže s hasiči.

Národní přírodní rezervace u Rané je výjimečná zachováním dnes už vzácné středoevropské stepi s porosty ovsíře stepního nebo kavylů. Na kopci žije také populace syslů obecných.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist