https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/nemecky-ostrov-langeoog-zaplavila-plastova-vajicka-a-kostky-lego-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německý ostrov Langeoog zaplavila plastová vajíčka a kostky lego

5.1.2017 15:41 | BERLÍN (ČTK)
„Hračky" představují velkou zátěž pro životní prostředí a jsou velmi nebezpečné pro zvířata. Ilustrační snímek.
„Hračky" představují velkou zátěž pro životní prostředí a jsou velmi nebezpečné pro zvířata. Ilustrační snímek.
Foto | Josh / Flickr
Následkem bouře, která ve středu zasáhla sever a východ Německa, se na pobřeží německého severomořského ostrova Langeoog dostaly tisíce plastových vajíček s malými hračkami uvnitř a také veliké množství kostek lego. Informovala o tom dnes agentura DPA.
 

Plastová vajíčka obsahují návod k sestavení hraček psaný azbukou a nejspíš pochází z kontejneru, který během středeční bouře spadl z nákladní lodě na cestě do přístavu v Bremerhavenu, informovala agentura AP.

Podle starosty ostrova Uweho Garrelse se na břeh vyplavilo i velké množství plastových sáčků a dalších obalů. "To už není vtipné. (Hračky) představují velkou zátěž pro životní prostředí a jsou velmi nebezpečné pro zvířata," uvedl starosta. Se sběrem barevných hraček pomáhají hlavně děti ze školek, které plastovou záplavu vítají s nadšením, napsala agentura AP.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
luk šeb
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist