https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/policie-odlozila-pripad-kdy-traktorista-u-klatov-prejel-12-selat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie odložila případ, kdy traktorista u Klatov přejel 12 selat

5.11.2019 00:26 | MOCHTÍN (ČTK)
Osmapadesátiletý traktorista na řepkovém poli u Mochtína na Klatovsku tehdy traktorem přejel a usmrtil 12 selat divokých prasat. / Ilustrační foto
Osmapadesátiletý traktorista na řepkovém poli u Mochtína na Klatovsku tehdy traktorem přejel a usmrtil 12 selat divokých prasat. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Klatovská policie odložila případ, kterým se zabývala od konce července. Osmapadesátiletý traktorista na řepkovém poli u Mochtína na Klatovsku tehdy traktorem přejel a usmrtil 12 selat divokých prasat. Policie případ pověřovala pro podezření z týrání zvířat, věc odložila, neboť nezjistila, že by muž selata zabil úmyslně. Jednalo se o náhodu, řekla včera klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.
 

Policie v létě dostala oznámení, že cizinec při řízení traktoru najíždí na selata, kterým nebylo víc než čtyři měsíce, schválně. Policisté si vyžádali vyjádření soudního znalce z oboru zemědělství. Z něj vyplynulo, že traktorem by nebylo možné selata pobíhající po poli dostihnout a záměrně přejet.

"Při sklizni řepky vběhlo do jízdní dráhy jedoucí techniky samovolně stádo divokých prasat, které tvořilo několik bachyní a desítky selat," popsala mluvčí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist