https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/rock-for-people-predstavi-sochu-z-napojovych-plechovek-o-jeji-podobe-prave-rozhoduje-verejne-hlasovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rock for People představí sochu z nápojových plechovek. O její podobě právě rozhoduje veřejné hlasování

8.4.2015 05:04 | PRAHA (Ekolist.cz)
Čeští a slovenští výtvarníci se zapojili do snahy organizace BevCan East motivovat veřejnost k recyklování hliníkových plechovek
Čeští a slovenští výtvarníci se zapojili do snahy organizace BevCan East motivovat veřejnost k recyklování hliníkových plechovek
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čeští a slovenští výtvarníci se zapojili do snahy organizace BevCan East motivovat veřejnost k recyklování hliníkových plechovek. Umělci se utkají v přátelské soutěži o realizaci svého návrhu pohyblivého objektu z nápojových plechovek. Vítězná socha bude odhalena na festivalu Rock for People v Plzni.
 

Organizátoři akce chtějí poukázat na kvality hliníku a informovat Čechy a Slováky o možnosti jeho třídění. „Nápojové plechovky jsou stoprocentně recyklovatelné bez ztráty kvality materiálu. Recyklace každé z nich sníží emise CO2 a spotřebu energie až o 95 % oproti výrobě nové. Celý proces recyklace trvá jen dva měsíce, což je stejná doba, jakou bude mít vítězný umělec na realizaci svého objektu,“ vysvětluje Zoltan Mak, ředitel BevCan East, která drží nad akcí záštitu.

Do soutěže se zapojil sochař Pavel Karous, výtvarník a performer Matěj Al-Ali, multimediální umělec Jan Nálepa či finalista Sovereign European Art Prize 2008 Petr Dub. „Je pro mě zajímavé propojovat umělecké záměry s těmi obecně prospěšnými a projekt Canstarter je přesně tím, co je kombinuje. Podobné projekty navíc dávají možnost projevit se i před publikem, které se se současným uměním běžně nesetkává,“ hodnotí svou účast Matěj Al-Ali.

O tom, který z umělců začne v druhé půlce dubna pracovat na realizaci svého návrhu, rozhodne hlasování, které odstartovalo 1. dubna 2015 na Facebooku. Dát hlas vybranému návrhu mohou lidé do 15. dubna.


reklama

 
Další informace |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist