https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/snemovna-podporila-uver-na-dostavbu-d8
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sněmovna podpořila úvěr na dostavbu D8

17.6.2004 15:24 | PRAHA (ČIA)
Vláda si zřejmě bude moci vzít úvěr od Evropské investiční banky (EIB) ve výši 12 miliard korun na dostavbu dálnice D8 z Trmic na česko-německou hranici. Rozhodla o tom dnes hned v prvním čtení Poslanecká sněmovna, když schválila návrh příslušného zákona. Úvěr od EIB, jehož přijetí musí ještě podpořit Senát a posoudit prezident, může krýt maximálně 60 procent nákladů stavby.
 

Poskytnutí úvěru s 25letou splatností pro tyto účely již schválila správní rada EIB. První úvěrová smlouva, pravděpodobně na šest miliard korun, by měla být podepsána bezprostředně po nabytí účinnosti navrhovaného zákona, pravděpodobně tedy v září.

Dálnice D8 má propojit Prahu a Ústí nad Labem, a přes Drážďany povede do Berlína. Celkové náklady na výstavbu úseku z Trmic na česko-německou hranici jsou vyčísleny na zhruba 19 miliard korun.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist