https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/tema-letosni-prehlidky-ekofilm-zni-priroda-nase-dedictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Téma letošní přehlídky Ekofilm zní Příroda - naše dědictví

21.9.2019 00:31 | BRNO (ČTK)
Filmy s tematikou životního prostředí budou letos opět soutěžit v Brně na 45. ročníku mezinárodního festivalu Ekofilm. Letošní téma zní Příroda - naše dědictví. Čeští i zahraniční tvůrci na festivalu představí od 9. do 12. října 25 snímků.
Filmy s tematikou životního prostředí budou letos opět soutěžit v Brně na 45. ročníku mezinárodního festivalu Ekofilm. Letošní téma zní Příroda - naše dědictví. Čeští i zahraniční tvůrci na festivalu představí od 9. do 12. října 25 snímků.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Ekofilm
Filmy s tematikou životního prostředí budou letos opět soutěžit v Brně na 45. ročníku mezinárodního festivalu Ekofilm. Letošní téma zní Příroda - naše dědictví. Čeští i zahraniční tvůrci na festivalu představí od 9. do 12. října 25 snímků. Lidé mohou kromě soutěžních filmů navštívit i nesoutěžní projekce, přednášky a workshopy s odborníky, diskuze a besedy. Po odvysílání soutěžních filmů se diváci setkají i s tvůrci a porotci, uvedl tento týden v tiskové zprávě mluvčí festivalu Radovan Kramář.
 

V doprovodném programu se bude probírat zejména česká příroda. "Těším se, že se budeme společně s diváky zamýšlet nad tím, jak zodpovědně uchovat krásy přírody pro budoucí generace. Návštěvníci se během festivalu dočkají i virtuální procházky méně známými místy Šumavy a Krkonoš," uvedl v tiskové zprávě ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Filmy budou soutěžit ve třech kategoriích - krásy přírody, středoevropské filmy a krátké filmy. Novinkou je finanční odměna pro autory, mezi které porota rozdělí zhruba 60.000 korun.

Hlavní tváří festivalu bude dánský režisér a investigativní filmař Tom Heinemann, kterého čeká například diskuze s česko-novozélandským filmařem Michaelem Havasem. Budou mluvit o tom, jak na mezinárodní úrovni pracovat na zlepšení situace nejchudších, a tím zároveň otevírat cesty k ochraně životního prostředí.

"Ve tvorbě Havase se opakují témata historických souvislostí, kulturního dědictví a přírody," řekla vedoucí dramaturgyně Jitka Kotrlová. Na festivalu uvede Havas v nesoutěžní sekci film Morituri te salutant.

V sobotu 12. října se koná rodinný den. Děti a studenti dostanou možnost natočit vlastní animovaný film o přírodě, prozkoumat hlubiny oceánů s National Geographic nebo se setkat s Terkou z dětského televizního pořadu Zvířecí svět.

Hlavním místem pro filmové projekce bude univerzitní kino Scala. Na náměstí Svobody pořadatelé postaví stan Ekodóm, kde budou doprovodné programy. Festivalovým místem bude i Otevřená zahrada a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity. Vstup na všechny akce je zdarma.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist