https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/zlinske-muzeum-predstavi-svet-hmyzu-a-drahokamu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínské muzeum představí svět hmyzu a drahokamů

1.12.2016 09:08 | ZLÍN (ČTK)
Svět hmyzu a drahokamů představí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava nazvaná Létající drahokamy začíná 1. prosince a potrvá do 29. ledna 2017. Na výstavě jsou originálním způsobem představovány zdánlivě nesourodé kombinace tvořené vypreparovanými exempláři hmyzu a zástupci z říše nerostů či hornin, sdělila Alena Babicová, mluvčí Baťova institutu, ve kterém muzeum sídlí.
 

"Jednotícím principem výběru je estetický dojem, kdy třeba na křídlech motýlů můžeme spatřit podobné obrazce, jaké jsou typické pro určitý druh minerálu, struktury na povrchu a zabarvení hmyzích těl připomínají některé horniny. Krovky mnoha vystavovaných brouků vypadají, jako by byly vytepané z ryzího zlata. Však některé přírodní národy odedávna používají hmyz nebo části jejich tělíček k výrobě ozdob," uvedla mluvčí.

"Výstava nabídne četné ukázky ze sbírek muzea, různé zástupce hmyzu, především pak brouky a motýly, nejenom z Česka, ale ze zemí celého světa jako je například Brazílie, Indonésie, Malajsie či Austrálie," uvedl kurátor výstavy Dušan Trávníček. Nebudou chybět zástupci největších brouků na světě, k vidění bude herkules antilský a goliáš obrovský. Z minerálů a hornin lidé uvidí například křišťál nebo ryzí měď z Uralu.

Výstavu doplňují fotografie, texty přibližující hmyz i nerosty a horniny. Připraveny jsou také doprovodné akce pro školy či dílny pro rodiče a děti.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist