Zvířata olomoucké zoo loni projedla 8,3 milionu korun, nejdráž vyjde tygr

Ani v uplynulém roce si své prvenství v nejvyšších finančních částkách za krmivo nenechala ujít zvířata, která konzumují ovoce a zeleninu. Následovali masožravci, přičemž se podávalo maso hovězí, drůbeží, zvěřina, vepřové a skopové, v jídelníčku však nechyběli ani králíci, křepelky či hlodavci. "Zvěřinu jsme opět zařadili do krmných dávek, protože je mnohem přirozenější," doplnila mluvčí zoo.
Kopytníci podle zástupců zoo prvenství v nákladech sice nedrží, ale ani jejich jídelníček nevyjde zahradu nijak levně. Sestává z nabídky v podobě granulí, obilovin, sena a senáže. "Například u žiraf se kromě granulí ještě vyrábí speciální kaše, která obsahuje ovesné vločky, řepkový šrot, pšeničné otruby a extrudovaný len," uvedla mluvčí zahrady.
Nejdražší na krmení je tygr ussurijský, jehož průměrná denní krmná dávka stojí zhruba 500 korun, jídelníček geparda vyjde zoo zhruba na 200 korun denně. Rejnok siba atlantská, který se krmí rozmraženými mořskými plody, zkonzumuje potravu za 100 korun denně. "Mezi největší labužníky, co se rozmanitosti potravy týče, se nepochybně řadí drápkaté opičky. Jejich potravu tvoří až 20 druhů běžného i exotického ovoce a zeleniny, med, myšata, v létě květy pampelišek, krmiva určená pro tyto druhy opic, jako je arabská guma, speciální kaše, granule a jako doplněk řada vitaminů, minerálů; nepohrdnou ani křepelčími vajíčky, hmyzem zastoupeným cvrčky, sarančaty, moučnými červy i šváby," popsala mluvčí zoo.
Hodují i mravenečník stromový nebo hrabáč kapský, jejichž krmná dávka je složena z vařeného kuřecího nebo hovězího masa, granulí pro psy, banánu, vaječného žloutku, medu, kyseliny mravenčí, vitaminů, minerálů a dalších přídavků.
Zoologickou zahradu Olomouc loni navštívilo 377.359 lidí. Bylo to o něco méně než v předchozím roce, kdy do zahrady zavítalo 381.818 návštěvníků.
reklama