PR článek
Nový běh e-learningových kurzů o ochraně přírody
Cílem nových kurzů je zlepšení informovanosti a vzdělání mezi odbornou veřejností o problematice ochrany přírody a postavení tohoto tématu ve společnosti.
Hlavními tématy vzdělávacího konceptu jsou globální změna klimatu, kritické myšlení v ochraně přírody, ochrana vod, lesnictví, šetrné zemědělství, zvláštní typy managementů a vývoj české krajiny. Úroveň výuky v kurzech je srovnatelná s bakalářským studiem, někde s větším či menším důrazem na praktické aplikace. Tomu odpovídá i složení autorských týmů, patří do něj jak vysokoškolští kantoři, tak i praktičtí ochranáři, např. Bedřich Moldan, Vojtěch Kotecký, Tomáš Vrška, Jan Kadavý, Vojtěch Abrahám, Pavel Marhoul, David Pithart, atd. Celkem zde přednáší 39 přednášejících. Kurzy jsou určeny především k rozšíření základních znalostí v oboru, aktualizaci vědomostí dle nejnovějších poznatků z výzkumu a seznámení se s příklady dobré a špatné praxe.
E-learningové kurzy jsou určeny především pro úředníky, kteří chtějí mít soudobé informace a podklady pro vlastí práci a argumentaci; absolventy, kteří se chtějí zorientovat v praktických otázkách ochrany přírody a profesionální i amatérské ochranáře z řad zaujaté veřejnosti, kteří si chtějí ujasnit, jak některé věci fungují a seznámit se s možnostmi praktických opatření.
Účastník kurzu by měl počítat s přibližně 30 hodinami intenzivního studia na jednotlivý kurz. K absolvování kurzů je zapotřebí pouze počítač a internet. Do kurzů je možné se zapojit i po jeho začátku, důležité je absolvovat do 31. 12. 2018 závěrečný test a práci, jinak je tempo studia zcela individuální.
reklama