https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/africky-mor-prasat-na-slovensku-se-rozsiril-do-dalsiho-regionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Africký mor prasat na Slovensku se rozšířil do dalšího regionu

1.10.2019 00:23 | BRATISLAVA (ČTK)
Africký mor prasat se na Slovensku rozšířil do druhého okresu. / Ilustrační foto
Africký mor prasat se na Slovensku rozšířil do druhého okresu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Africký mor prasat se na Slovensku rozšířil do druhého okresu. Nový případ nákazy včera slovenské ministerstvo zemědělství potvrdilo u uhynulého divočáka v mysliveckém revíru u města Veľké Kapušany v okresu Michalovce na východě země.
 

Dosavadní případy afrického moru prasat byly na Slovensku hlášeny jen v okrese Trebišov, který sousedí s okresem Michalovce. První pozitivní nález slovenské úřady zjistily na konci července.

Celkově slovenské ministerstvo zemědělství zatím potvrdilo 16 případů nákazy u divočáků a dalších 11 případů v malochovu prasat.

Africký mor prasat je vysoce nakažlivým virovým onemocněním prasat domácích i divokých, vakcína proti němu neexistuje. V České republice se nákaza poprvé objevila předloni. Letos v březnu Evropská komise informovala, že nemoc se v Česku podařilo vymýtit.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Adrian Bobok
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist