https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/akce-do-prace-na-kole-se-kona-podruhe-take-v-lednu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Akce Do práce na kole se koná podruhé také v lednu

21.1.2020 00:11 (ČTK)
Včera začala lednová výzva celorepublikové kampaně za ekologickou dopravu Do práce na kole, kterou podruhé pořádá spolek AutoMat. / Ilustrační foto
Včera začala lednová výzva celorepublikové kampaně za ekologickou dopravu Do práce na kole, kterou podruhé pořádá spolek AutoMat. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Včera začala lednová výzva celorepublikové kampaně za ekologickou dopravu Do práce na kole, kterou podruhé pořádá spolek AutoMat. Do neděle budou registrovaní zájemci i v zimních podmínkách jezdit po městě na kole či koloběžce, běhat nebo chodit pěšky, případně uvedené způsoby libovolně kombinovat. Účastníci své cesty evidují, anonymizovaná data o trasách pak poslouží jako podklad při spolupráci s městy při plánování cykloinfrastruktury.
 

Loňského pilotního ročníku se navzdory mrazivému počasí zúčastnilo přes 1600 lidí, z toho třetina žen. Účastníci ujeli a ušli 59.200 kilometrů. Na kole nebo na koloběžce absolvovali účastníci tři čtvrtiny všech cest, zbytek tvořila chůze a běh. Do letošního ročníku se zatím zaregistrovalo víc než 2000 zájemců.

Pořadatelé upozorňují na to, že účastníci lednové výzvy mají brát ohled na aktuální počasí, typ i výbavu svého kola, a například při náledí nahradit cyklistiku chůzí nebo během. Další informace jsou na webu www.dopracenakole.cz.

Tradiční jarní akce Do práce na kole se bude letos v květnu konat už podesáté.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pa

PavelA

21.1.2020 08:14
Ve městě dobrý....
Mimo město na facku.
Odpovědět

Jan Šimůnek

21.1.2020 09:24
Jezdit na kole po náledí, to je hodno Darwinovy ceny.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist