https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktiviste-prevleceni-za-tucnaky-chteli-protestovat-na-nemeckem-letisti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivisté převlečení za tučňáky chtěli protestovat na německém letišti

25.8.2023 11:46 | Sylt (Německo) (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Klimatičtí aktivisté převlečení za tučňáky se dnes ráno pokusili protestovat na letišti německého ostrova Sylt v Severním moři. Zastavili je však pracovníci i kolemjdoucí, vyplývá z informací agentury DPA.
 

Podle DPA se klimatičtí aktivisté pokusili letiště na Syltu zablokovat. Několik jich proniklo na plochu, uvedla mluvčí policie ve Flensburgu. Dohromady se akce účastnilo 15 lidí, ale mluvčí neupřesnila, kolika z nich se podařilo proniknout na letištní plochu.

Pracovníci letiště byli hned na místě a několika aktivistům zabránili v přelezení plotu kolem letištní plochy, uvedla DPA. Demonstranti však ještě stačili vytáhnout plakáty a transparenty. Na nich byl mimo jiné slogan "Letadla do starého železa". Rovněž kolemjdoucí se ráno podle DPA pokoušeli aktivisty zadržet a předat policii.

Podle DPA chtěla skupina s názvem Am Boden bleiben (Zůstat na zemi) svou akcí poukázat na "extrémní nespravedlnost soukromých letadel a leteckého provozu". Původně chtěli obsadit vchod do terminálu soukromých letů a jezdit po ranveji na kolech.

Trasa mezi Hamburkem a Syltem patří podle DPA v Německu mezi ty, na nichž nejčastěji létají soukromé letouny. Sylt je v Německu znám jako prázdninová destinace pro movité.

Známější skupina Poslední generace protestuje v řadě zemí Evropy proti údajně nedostatečným opatřením, která vlády přijímají v boji se změnami klimatu. Aktivní je především v Německu, Rakousku či Itálii. Členové uskupení Poslední generace mnohokrát blokovali i provoz na velkých dopravních tepnách či letištích. Dříve se snažili pozornost k otázce změn klimatu připoutat také tím, že polévali různými tekutinami známé obrazy v muzeích a galeriích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

25.8.2023 16:17
Byli převlečeni za tučňáky, tak bych je naložil do letadla a odvezl na jižní pól. Tam přece patří.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

25.8.2023 18:26 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
1*
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist