https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktivistku-gretu-thunbergovou-zadrzela-pri-demonstraci-londynska-policie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivistku Gretu Thunbergovou zadržela při demonstraci londýnská policie

17.10.2023 18:41 (ČTK)
Londýnská policie dnes zadržela klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou, která se v britské metropoli zapojila do demonstrace proti velkým ropným firmám. Informovala o tom britská média. Dvacetiletá Švédka již několikrát problémy se zákonem měla a švédský soud ji minulý týden za neuposlechnutí policie udělil pokutu.
 

Skupina demonstrantů se dnes sešla před luxusním hotelem InterContinental na londýnské ulici Park Lane, kde měli konferenci manažeři velkých ropných firem, jako je Shell, Aramco či Equinor. Thunbergová a další se posadili na chodník před vchodem do hotelu a podle médií bránili účastníkům akce ve vstupu. Policisté skupinu lidí včetně Thunbergové odvedli. Video pořízené televizí ITV News ukazuje, jak policisté naložili mladou Švédku do auta, kterým ji spolu s dalšími aktivisty odvezli k výslechu.

Policie na sítí X uvedla, že zadržela šest lidí kvůli blokování dopravy a dalších 14 za narušování veřejného pořádku.

"Svět se topí ve fosilních palivech. Lidé po celém světě trpí a umírají v důsledku klimatické krize způsobené těmito podniky," řekla během protestu Thunbergová. Na dnešní akci podle ní "bezpáteřní politici uzavírají dohody se zástupci destruktivního průmyslu", což bylo podle ní třeba překazit.

Švédská aktivistka se v posledních letech stala symbolem klimatických protestů mladé generace. Na akce po celé Evropě pomáhá přitáhnout pozornost médií, někdy přitom skončí i v rukou policie. Podobně jako v Londýně tomu tak bylo i ve Švédsku, Norsku či Německu. Letos dostala ve své rodné zemi již několik pokut za neuposlechnutí policie, naposledy minulý týden 4500 švédských korun (přes 9500 korun českých).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

18.10.2023 08:00
To je jako přes kopírák. Policie ji zadrží, dostane pokutu, prachatý tatíček to zacáluje a jede se dál. Dokud ta pipina neskončí v base, nic se nezmění.
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

24.10.2023 05:29
Je jedině dobře, že ekolist informuje o aktivitách této komunisticko-fašistické deviantce podporující Hamásovský terorismus.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist