https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americka-turistka-neprezila-utoku-slona-v-zambii-letos-jde-o-druhy-pripad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americká turistka nepřežila útoku slona v Zambii, letos jde o druhý případ

22.6.2024 00:23 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Napadení slonem nepřežila tento týden v Zambii čtyřiašedesátiletá americká turistka, informovala agentura AP. Incident se odehrál ve městě Livingstone na jihu země. Žena spolu s ostatními turisty cestovala v autě, které muselo zastavit kvůli stádu slonů, zvíře ji z něj shodilo. V Zambii se letos jedná už o druhý podobný incident s tragickými následky.
 
"Juliana Gle Tourneová z Nového Mexika ve Spojených státech ve středu zemřela kolem 17:50, když byla shozena ze zaparkovaného vozidla u mostu Maramba Cultural Bridge," uvedly zambijské úřady.

"Když se skupina turistů vracela do hotelu, narazili na stádo slonů. Zastavili, aby si slony mohli prohlédnout. Jeden ze slonů bohužel oběť shodil z auta a šlápl na ni, což způsobilo zranění neslučitelná se životem," doplnil policejní komisař Auxensio Daka. Žena podle něj zemřela při převozu do nemocnice.

Letos v březnu připravil slon o život osmdesátiletou Američanku při výletu do národního parku Kafue. Zvíře se zničehonic vyřítilo proti vozidlu s šesti pasažéry a průvodcem. Žena srážku nepřežila, pět dalších cestujících utrpělo zranění, jedna z žen vážná.

Zambijské úřady turisty opakovaně nabádají, aby při pozorování divoké zvěře v africké zemi byli maximálně opatrní, píše AP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist