https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americky-komisar-pro-prirodu-byl-na-honu-v-africe-celi-kritice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americký komisař pro přírodu byl na honu v Africe, čelí kritice Video

15.10.2018 00:55 | BOISE (ČTK)
Komisař úřadu amerického státu Idaho pro správu divoké přírody Blake Fischer se po návratu z lovecké výpravy do Afriky pochlubil fotografiemi zastřelených zvířat, mimo jiné levharta, žirafy či paviánů.
Komisař úřadu amerického státu Idaho pro správu divoké přírody Blake Fischer se po návratu z lovecké výpravy do Afriky pochlubil fotografiemi zastřelených zvířat, mimo jiné levharta, žirafy či paviánů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Komisař úřadu amerického státu Idaho pro správu divoké přírody Blake Fischer se po návratu z lovecké výpravy do Afriky pochlubil fotografiemi zastřelených zvířat, mimo jiné levharta, žirafy či paviánů, místo pochvaly se mu ale dostalo kritiky a výzev, aby rezignoval. Včera o tom informovala agentura AP.
 

Fischer je jedním ze sedmi komisařů, kteří mají v Idahu na starosti kontrolu dodržování loveckých kvót a ochranu zvěře. Právě kvůli skutečnosti, že Fischer podle náplně své funkce by měl s péčí dobrého hospodáře dbát o ochranu divočiny, se mnohým lidem jeho výlet do Afriky nelíbí. Kritici poukazují na to, že lov je v pořádku, pokud vede k populační kontrole zvěře a není jen pouhou zábavou.

"Jsem si jistý, že co jsi udělal, bylo legální, ale legální neznamená, že je to správné," napsal Fischerovi jeho předchůdce Fred Trevey. Doporučil mu, aby z funkce, do kterého ho jmenoval guvernér Idaha, odstoupil. "A ochránil tak pověst komise i lovu jako legitimního nástroje pro kontrolu divoké zvěře," vysvětlil. K Treveyho výzvě se připojili i další bývalí komisaři.

Fischer s manželkou během výletu do Namibie zastřelili nejméně 14 zvířat. Ke zveřejněným fotografiím komisař připojil popisky, které rovněž vyvolaly kontroverze. U zastřeleného levharta napsal, že je to náramné zvíře a že kvůli tomu, že je nočním tvorem, je tato trofej jedinečná. K fotce, na které pózuje se čtyřmi zabitými paviány, připsal, že jeho žena byla v Africe poprvé, proto se nejdříve chtěla dívat, jak on loví. "Tak jsem postřílel celou rodinu paviánů," napsal s tím, že manželka to rychle pochopila.

Později se Fischer vůči kritice ohradil a prohlásil, že dostal seznam zvířat, která mohl odstřelit. Ve výčtu podle něj byl i ceník poplatků za každý kus. K paviánům nicméně poznamenal, že byli zdarma. "Jsou to divná zvířata. Je to primát, není to vysoká," dodal.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist