https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/arcidiecezni-charita-vybuduje-na-vychodni-ukrajine-vrty-pro-pitnou-vodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Arcidiecézní charita vybuduje na východní Ukrajině vrty pro pitnou vodu

28.9.2023 19:24 | OLOMOUC (ČTK)
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vrty pro pitnou vodu vybuduje na východě Ukrajiny Arcidiecézní charita Olomouc, která na tento projekt získala od Olomouckého kraje mimořádnou dotaci 200 000 korun. Nové vrty nahradí původní zásobárny pitné vody, které zničili ruští okupanti, sdělil hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).
 

"Příspěvek Olomouckého kraje pomůže s vybudováním čtyř vrtů pro pitnou vodu. Studny budou umístěny na pozemcích místních územních celků na Ukrajině. Lidé tam žijí v podmínkách, které si tady ani nedokážeme představit. Poskytnout jim pomoc považuji za slušnost i morální povinnost," uvedl Suchánek. Vrty vzniknou v Doněcké oblasti v Pokrovském rajónu, což je zhruba 30 kilometrů od aktuální bojové linie.

Většina zdrojů pitné vody se v této části Ukrajiny nyní nachází na okupovaném území nebo je válkou zničena. Nové vrty pro pitnou vodu budou hluboké zhruba 45 až 80 metrů. "Instalaci čerpacích a čisticích systémů pro zajištění dodávek pitné vody bude zajišťovat a financovat ukrajinská strana," podotkl hejtmanův náměstek Ivo Slavotínek (Spojenci-Koalice pro Olomoucký kraj).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist