https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/australanka-utrpela-zraneni-pri-koupani-se-zralokem-obrovskym
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Australanka utrpěla zranění při koupání se žralokem obrovským

3.8.2020 11:16 | CANBERRA (ČTK)
Plavání se žralokem obrovským, který má obvykle mírnou povahu, je podle BBC oblíbenou turistickou aktivitou.
Plavání se žralokem obrovským, který má obvykle mírnou povahu, je podle BBC oblíbenou turistickou aktivitou.
Australanka utrpěla vážná zranění při šnorchlování se žralokem obrovským, který ji udeřil ocasní ploutví, píše zpravodajský server BBC. K této nehodě došlo, když se devětadvacetiletá žena o víkendu koupala společně se skupinou turistů u pobřeží Ningaloo na západě Austrálie. Plavání se žralokem obrovským, který má obvykle mírnou povahu, je podle BBC oblíbenou turistickou aktivitou.
 

Žena s vnitřním krvácením a zraněními horní poloviny těla byla nejprve přepravena do nemocnice v Exmouthu na západním pobřeží a poté letecky na kliniku v Perthu. Podle zdravotníků je ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Australská policie uvedla, že se případ vyšetřuje. Skupina turistů se při incidentu nacházela jen několik málo metrů od břehu. Ostatní účastníci potápění nehodu viděli, sami však žádná zranění neutrpěli.

Přírodní památka Ningaloo, která je na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a je oblíbeným cílem turistů, zahrnuje jeden z největších pobřežních útesů na světě, vápencové krasové útvary a systém podzemních vodních toků. Pobřeží je také známé jako každoroční shromaždiště žraloků obrovských a domov mnoha druhů mořských želv.

Žralok obrovský neboli žralok velrybí dosahuje obvykle velikosti okolo devíti metrů, a je tak největší druh žraloka. Díky své mírné povaze je i přes své rozměry považován za bezpečného společníka pro koupání.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist