https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bangkok-zvazuje-tresty-vezeni-za-krmeni-holubu-na-verejnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bangkok zvažuje tresty vězení za krmení holubů na veřejnosti

29.9.2018 00:51 (ČTK)
Vedení thajské metropole Bangkoku zvažuje, že zavede tresty vězení pro lidi, kteří na veřejnosti krmí holuby.  / ilustrační foto
Vedení thajské metropole Bangkoku zvažuje, že zavede tresty vězení pro lidi, kteří na veřejnosti krmí holuby. / ilustrační foto
Vedení thajské metropole Bangkoku zvažuje, že zavede tresty vězení pro lidi, kteří na veřejnosti krmí holuby. Chce tak bránit možnému šíření ptačí chřipky a dalších nemocí, uvedla ve středu agentura Reuters.
 

Tomu, kdo zákaz poruší, může podle radnice hrozit až tříměsíční pobyt za mřížemi nebo pokuta 25.000 bahtů (téměř 17.000 Kč) - případně obojí.

"Místa, kde je velká koncentrace holubů, představují pro lidi zdravotní riziko," řekl náměstek guvernéra Bangkoku Tavísak Lertprapan.

K podobným zákazům přistoupila i další města ve světě, například italské Benátky, kde je krmení holubů sice zakázané, ale vězení za to nehrozí.

V thajském hlavním městě se holubi, přezdívaní "okřídlené krysy", často vyskytují na frekventovaných místech, jako jsou chrámy, trhy a veřejné parky. Podle Lertprapana mohou holubi přenášet respirační choroby, meningitidu nebo ptačí chřipku. "Nejúčinnějším řešením je přestat je krmit," řekl politik.

Thajský premiér Prajutch Čan-Oča tento měsíc nařídil celonárodní kampaň, jejímž cílem je omezit počet holubů v obydlených oblastech.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist