https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/biolozka-jane-goodallova-pozadala-poslance-o-podporu-divoke-prirody-v-narodnich-parcich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bioložka Jane Goodallová požádala poslance o podporu divoké přírody v národních parcích Video

4.4.2017 09:41 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zákonodárci budou dnes přehlasovávat prezidentské veto. Jane Goodallová je žádá, aby novelu schválili.
Zákonodárci budou dnes přehlasovávat prezidentské veto. Jane Goodallová je žádá, aby novelu schválili.
Jane Goodallová, známá britská bioložka, ochránkyně přírody a jeden z Poslů míru OSN, žádá naše poslance a poslankyně osobním dopisem dopisem a krátkým videem, aby přijetím novely zákona podpořili ochranu našich národních parků jako nejcennějších ostrovů divoké přírody pro budoucí generace. Zákonodárci budou dnes přehlasovávat prezidentské veto. O podpoře Jane Goodallové informuje Hnutí DUHA.
 

„Význam ochrany Vašich národních parků a jejich vzkvétající divoké přírody je nedocenitelný. Jsou důležité pro turisty, jsou důležité pro budoucí generace. A především: musíme si vážit přírody, musíme si vážit všech forem života. Proto doufám, že schválíte zákon na ochranu svých národních pokladů pro budoucí generace," napsala mimo jiné Jane Goodallová českým poslancům. A poblahopřála Česku, že má tolik nádherných míst, kde lidé mohou spatřit divokou přírodu ve své svobodě a vznešenosti.

Poslanci musí k definitivnímu schválení podpořit novelu zákona o ochraně přírody a krajiny alespoň 101 hlasy. Tato novela má podporu jak akademické obce, tak i veřejnosti.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist