https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brnenska-zoo-si-poridila-ctyroke-ryby-vidi-zaroven-nahoru-i-dolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnská zoo si pořídila čtyřoké ryby, vidí zároveň nahoru i dolů

2.11.2017 09:49 | BRNO (ČTK)
Brněnská zoo si pořídila ryby hladinovky čtyřoké. Ojedinělé jsou tím, že zároveň vidí nad i pod hladinu.
Brněnská zoo si pořídila ryby hladinovky čtyřoké. Ojedinělé jsou tím, že zároveň vidí nad i pod hladinu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Roman Kočí / Zoo Brno
Brněnská zoo si pořídila ryby hladinovky čtyřoké. Ojedinělé jsou tím, že zároveň vidí nad i pod hladinu. Zahrada je začala chovat jako jediná v Česku, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.
 

Hladinovky obývají pobřežní vody oblasti od jižního Mexika po Brazílii. Dorůstají délky kolem 30 centimetrů a na první pohled jsou nápadné svým vzhledem a trhavými pohyby. Zdržují se při hladině tak těsně, až jim nad hladinu mírně vyčnívá část těla a hlavně oči, které jsou horizontálně dělené a rybě umožňují sledovat, co se děje nad i pod hladinou.

"Jedná se o živorodý druh, k oplození dochází uvnitř těla samice a její tělo opouští až líhnoucí se potěr," uvedla mluvčí.

Brněnská Zoo získala tyto zvláštní ryby z německé Zoo Stuttgart a v ČR je podle mluvčí jedinou zahradou, kde je návštěvníci mohou vidět. Nově založenou nádrž, která prezentuje rybí faunu vod s koncentrací solí na pomezí mezi mořskou a sladkou od Jižní Ameriky, obývají hladinovky spolu s hrdložábříkem mramorovaným a sumcem širokohlavcem bičoocasým. Všechny tři druhy se v akváriích chovají jen vzácně.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist