https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-da-lidem-pristi-rok-opet-20-milionu-na-zelene-strechy-a-zachyt-destove-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno dá lidem příští rok opět 20 milionů na zelené střechy a záchyt dešťové vody

16.12.2022 00:47 | BRNO (ČTK)
Zelené střechy umí pohltit velké množství dešťové. Při silných srážkách fungují jako zpomalovače odtoku. Voda ze zelené střechy steče pozdějí, což snižuje nápor na kanalizaci.
Zelené střechy umí pohltit velké množství dešťové. Při silných srážkách fungují jako zpomalovače odtoku. Voda ze zelené střechy steče pozdějí, což snižuje nápor na kanalizaci.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Brno v příštím roce opět vyčlení pro obyvatele 20 milionů korun na vybudování zelených střech a zachytávání dešťové vody. ČTK to řekl řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října. Oba dotační programy město vyhlásilo poprvé v roce 2019.
 

Programy projednali radní a následně i zastupitelé. "Oba dotační programy v praxi efektivně fungují, což dokazuje počet žádostí i pozitivní zpětná vazba žadatelů. Proto se ve výzvě na rok 2023 nic zásadního nemění," řekl Suchý.

Lidé mohou příští rok podat žádosti od února do konce října, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na příšlušném webu. Bližší informace najdou v průběhu prosince také na webových stránkách týkajících se ekologických dotací.

V dotačním programu na podporu výstavby zelených střech bylo dosud dokončeno přes 220 projektů, na které město přispělo částkou více než 34 milionů korun. Dotační program na využití srážkové vody využilo více než 110 žadatelů, mezi něž město rozdělilo téměř 1,9 milionu korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jiří Svoboda

16.12.2022 12:58
Je tedy zjevné, že Brno má pořád dost peněž na vyhazování na bezúčelné věci. To je vlastně dobrá zpráva, že Brno ještě úplně nezchudlo, ale bude-li takto pokračovat...
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist