https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-schvalilo-prvni-dotace-na-zelene-strechy-a-zachyt-deste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno schválilo první dotace na zelené střechy a záchyt deště

4.9.2019 00:13 | BRNO (ČTK)
Zastupitelé Brna dnes schválili první dotaci na zelenou střechu a také první dvě dotace na zachytávání dešťové vody. / Ilustrační foto
Zastupitelé Brna dnes schválili první dotaci na zelenou střechu a také první dvě dotace na zachytávání dešťové vody. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Benjamin Nuß / Wikimedia Commons
Zastupitelé Brna dnes schválili první dotaci na zelenou střechu a také první dvě dotace na zachytávání dešťové vody. V dotačním programu na zelené střechy a využití srážkové vody město vyčlenilo 19,5 milionu korun. Obdrželo už desítky žádostí.
 

V některých případech už radní schválili příslib dotace, potvrdit to ale musí vždy zastupitelstvo, což se včera stalo v prvních třech případech.

Dotace na zelenou střechu činí 206.000 korun, na využití srážkové vody jsou ve výši 59.000 a 80.000 korun. Zájemci mohou o podporu žádat od 1. června do 30. listopadu.

Nádoby na zachytávání vody slouží spíš majitelům rodinných domů. O peníze na zelené střechy mohou žádat kromě fyzických i právnické osoby vlastnící například nákupní střediska, ale také městské části pro školy nebo nižší bytové domy.

Opatření mají vést k ochlazování města, úspoře vody a také ke snížení emisí oxidu uhličitého. Zelené střechy mají sloužit podobně jako zateplení, čímž se sníží náklady na vytápění.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

4.9.2019 08:34
Jen tak dál Brno :)
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist