https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cast-yosemitskeho-narodniho-parku-se-kvuli-pozaru-uzavrela
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Část Yosemitského národního parku se kvůli požáru uzavřela

26.7.2018 00:12 (ČTK)
Oheň poblíž Yosemitského národního parku (na obrázku) už uchvátil bezmála 15.000 hektarů lesa.
Oheň poblíž Yosemitského národního parku (na obrázku) už uchvátil bezmála 15.000 hektarů lesa.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Yosemitské údolí a některá další místa Yosemitského národního parku v USA se včera pro turisty uzavřela kvůli šířícímu se kouři z hořícího lesa poblíž rezervace. S odvoláním na tamní úřady o tom informovala americká média. Kvůli zhoršené kvalitě vzduchu zůstanou některé oblíbené turistické cíle uzavřeny alespoň čtyři dny. Rezervace ruší tisíce hotelů a kempů.
 

Oheň poblíž Yosemitského národního parku už uchvátil bezmála 15.000 hektarů lesa. S plameny podle agentury Reuters bojuje více než 3300 lidí, 16 helikoptér a buldozery. Hasičům se oheň podařilo ovládnout z pětadvaceti procent.

Podle amerických úřadů bezprostřední nebezpečí v Yosemitském parku nehrozí. Uzavření přístupu na některá místa je součástí preventivních opatření, která mají usnadnit práci hasičům a záchranářům. Národní park ve svém prohlášení vyzval návštěvníky, aby omezili svou aktivitu v rezervaci na minimum.

V USA si letos lesní požáry vyžádaly životy už deseti hasičů. Oheň zde zničil porosty na 1,4 milionu hektarech, což je víc než průměrný roční údaj. V minulých deseti letech v průměru ohně v USA sežehly 1,2 milionu hektarů za rok.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist