https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/celnici-na-trznicich-zajistili-222-litru-padelku-herbicidnich-postriku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Celníci na tržnicích zajistili 222 litrů padělků herbicidních postřiků

20.8.2021 00:49 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
V Ústeckém kraji zajistili 148 litrů, v Karlovarském kraji 74 litrů přípravků Roundup, jež vykazovaly známky porušení práv duševního vlastnictví. Ilustrační foto
V Ústeckém kraji zajistili 148 litrů, v Karlovarském kraji 74 litrů přípravků Roundup, jež vykazovaly známky porušení práv duševního vlastnictví. Ilustrační foto
Celníci v tržnicích v Ústeckém a Karlovarském kraji objevili a zajistili 222 litrů padělků rostlinných postřiků. Na kontrolách zaměřených na ochranu práv duševního vlastnictví se podílelo 30 celníků, informoval mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.
 

Při kontrolách se karlovarští a ústečtí celníci většinou setkávají s padělky textilu, obuvi, galanterního zboží v tržnicích i kamenných prodejnách. Tentokrát se zaměřili na prodej herbicidních přípravků. Kontroloři vyjeli do tržnice v Petrovicích v Ústeckém kraji a opakovaně do tržnice v Potůčkách v Karlovarském kraji. V Ústeckém kraji zajistili 148 litrů, v Karlovarském kraji 74 litrů přípravků Roundup, jež vykazovaly známky porušení práv duševního vlastnictví.

Rostlinné postřiky byly v různých velikostech spotřebitelského balení, od jednoho litru až po pětilitrové kanystry. Hodnota zajištěného zboží v případě prodeje originálních výrobků by dosahovala bezmála 100 000 korun. "Z výsledků kontrol je patrné, že se nejedná pouze o podezření z porušení práv duševního vlastnictví, ale vzhledem k tomu, že celníci zajistili chemický přípravek, který není originálním zbožím, existuje zde riziko poškození nejen životního prostření, ale také zdraví osob, jež s přípravkem manipulují," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková.

Celníci případy předali k dalšímu řízení právnímu oddělení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist