https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/celnici-ve-vidni-zadrzeli-vietnamce-hlaseneho-v-cr-pasoval-morske-konicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Celníci ve Vídni zadrželi Vietnamce hlášeného v ČR, pašoval mořské koníčky

6.3.2023 10:45 | VÍDEŇ (ČTK)
Muž přiznal, že tělíčka koníčků měla být v Rakousku rozemleta na prášek a využita v tradiční čínské medicíně. Ilustrační foto
Muž přiznal, že tělíčka koníčků měla být v Rakousku rozemleta na prášek a využita v tradiční čínské medicíně. Ilustrační foto
Foto | Alex / Flickr
Celníci na vídeňském letišti zadrželi muže z Vietnamu hlášeného v Česku, u kterého pes vycvičený na vyhledávání chráněných živočichů našel 49 sušených mořských koníčků. O případu, který se stal už v únoru, informuje portál heute.at.
 

Muž do Vídně přiletěl přes Istanbul. Sušené mořské koníčky měl uložené v kufru mezi oblečením. Jde o ryby z čeledi jehlovitých známé svým neobvyklým tvarem těla a hlavy a chráněné mezinárodní úmluvou na ochranu ohrožených druhů CITES. Muž přiznal, že tělíčka koníčků měla být v Rakousku rozemleta na prášek a využita v tradiční čínské medicíně. Dostal pokutu ve výši 500 eur (11 760 korun).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KP

Kateřina Procházková

7.3.2023 13:33
Pokutu měl dle mého názoru dostat mnohem větší. Jedenáct tisíc je v dnešní době směšně málo.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist