https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/centrum-pozorovani-jelena-na-kvilde-se-opet-otevre-verejnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Centrum pozorování jelena na Kvildě se opět otevře veřejnosti

18.1.2019 12:16 | KVILDA (ČTK)
Na Šumavě za poslední dva týdny napadlo přes metr sněhu.
Na Šumavě za poslední dva týdny napadlo přes metr sněhu.
Foto | enache_NH / Flickr
Návštěvnické centrum na pozorování jelena u šumavské Kvildy na Prachaticku bude od soboty opět otevřeno pro veřejnost. Areál byl od pondělí nepřístupný kvůli hrozbě pádu stromů v následku silného větru a velkého množství napadaného sněhu na větvích. Ze stejného důvodu šumavský národní park nedoporučoval lyžařům vyrážet do stop pro běžkaře. ČTK to řekl jeho mluvčí Jan Dvořák.
 

"Přesto ale na návštěvníky našich návštěvnických center i turisty či lyžaře, kteří hodlají vyrazit do bílé stopy, apelujeme, aby dbali zvýšené opatrnosti při svých výletech. Nebezpečí pádu stromů nebo jejich částí stále trvá," uvedl dnes Dvořák.

Na Šumavě za poslední dva týdny napadlo přes metr sněhu. V posledních dnech se situace nepatrně změnila. Dřívější soustavné sněžení se změnilo v občasné přeháňky a podle předpovědi meteorologů se v nejbližších dnech začne vyjasňovat a teploty klesnou až pod minus 10 stupňů Celsia.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist