https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-zemedelska-univerzita-vyhlasila-sbirku-na-ochranu-pralesa-v-kamerunu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká zemědělská univerzita vyhlásila sbírku na ochranu pralesa v Kamerunu

6.12.2021 11:20 | PRAHA (ČTK)
Sbírku na pomoc vesnici Ebogo v Kamerunu a tamní přírodě vyhlásili vědci z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Peníze mají podpořit projekty udržitelného zemědělství, vzdělání místních dětí a ochranu tropického pralesa.
 

"Naším cílem je zachránit cenný kus přírody v Jižním Kamerunu, k čemuž je nutná podpora místní komunity a vzdělávání budoucích generací," uvedl Jan Šobotník, vedoucí Termitího výzkumného týmu při Fakultě tropického zemědělství ČZU. Lidé tu vydělávají v průměru méně než dva dolary denně. "Proto jsou náklady spojené se studiem dětí pro řadu rodin často nedosažitelné. Podporu vzdělávání mladých generací vidím jako jednu z cest ochrany přirozených biotopů před negativními zásahy člověka," dodal.

Výzkumný tým se zabývá tím, jak zefektivnit tamní zemědělské praktiky, jen rozvoj udržitelného zemědělství může podle týmu pomoci zastavit úbytek původních tropických biomů. Například termiti recyklují odumřelá rostlinná pletiva, čímž udržují úrodnost tropických půd. V lesích poblíž Eboga je nejvyšší diverzita termitů na světě, minimálně 250 druhů. Peníze ze sbírky tak podle týmu půjdou vedle podpory vzdělávání a udržitelných zemědělských postupů i na pronájem souvislé lesní plochy nedaleko vesnice Ebogo.

Lidé mohou přispět na transparentní účet č. 2902001431/2010, který spravuje výzkumný tým.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

S

S. Melichar

13.12.2021 12:35
Nejvíc se mi líbí ta reklama na to kafe s gorillou, kde se halasně vytrubuje, že je budou za peníze z prodeje chránit. Tak oni jim tam napřed vykácejí prales na plantáže a pak mají starost o jejich životní prostředí? Větší demagogii, až sprosťárnu jsem snad ještě nezažil. Ale hlavně, že jim to spotřebitel žere (vlastně pije).
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist