https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesky-ekologicky-aktivista-dostal-v-londyne-podmineny-trest-za-protest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Český ekologický aktivista dostal v Londýně podmíněný trest za protest

23.12.2022 12:27 | LONDÝN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Bill Oxford / Unsplash
Český ekologický aktivista dostal od londýnského soudu šestiměsíční trest odnětí svobody s odkladem na dva roky za to, že v listopadu spolu s dalšími zablokoval okružní dálnici okolo Londýna, která je jednou z nejfrekventovanějších v zemi. Na svém webu o tom informuje list Daily Mail.
 

Arne Springorum, který se účastnil řady podobných protestů i v Česku, se spolu dalšími příznivci hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) dožadoval zastavení nových projektů těžby ropy a plynu v Británii tím, že se spustil z konstrukce dálničního značení.

Podle vyšetřovatelů hrozilo, že kvůli němu i dalším protestujícím řidiči ztratí pozornost nebo na jejich auta něco spadne. Policie proto na více než dvě hodiny značnou část dálnice M25 uzavřela.

Padesátiletý Springorum, který má české i německé občanství, před budovou soudu zdůraznil, že se při svém protestu snažil předejít zbytečnému poškození řidičů a cestujících v autech. Neměl na sobě prý nic, co by mohlo spadnout, a před akcí absolvoval lezecký výcvik.

List Daily Mail si všímá také toho, že Springorum mnohasetkilometrovou cestu z Prahy na 15minutové soudní stání absolvoval autobusem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

24.12.2022 07:24
Navždy nyní bude mezi svými ultrapomatenci považován za mučedníka !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist