https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cg-komunalni-servis-dostala-od-inspekce-zp-pokutu-400-000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

CG Komunální servis dostala od inspekce ŽP pokutu 400 000 korun

23.12.2016 10:51 | PRAHA (ČTK)
Pražská firma CG Komunální servis dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně pokutu 400 000 korun. Inspekci odmítla sdělit, jak naložila s nebezpečnými palivy, které odebrala od firmy EKOTERMEX, a.s. z Pustiměřských Prus na Vyškovsku.
 

Palivo s nebezpečnými chemickými vlastnostmi bylo vyrobené z odpadů a bez zákonných dokladů uvedené na trh v ČR společností EKOTERMEX, a.s., které za to inspektoři již dříve uložili pokutu 200 000 Kč.

V souvislosti s tímto případem inspekce chtěla zkontrolovat také odběratele těchto nebezpečných paliv, společnost CG Komunální servis s.r.o.

"Tato pražská společnost však na naši výzvu k předložení dokladů a poskytnutí informací o dalším toku těchto paliv nereagovala. Ani po urgenci nesdělila, jak a komu tyto směsi s nebezpečnými chemickými vlastnostmi předala, nebo jak je použila," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně. Tím se podle něj firma dopustila porušení chemického zákona a také porušení zákona o kontrole. Firma se proti pokutě odvolala, ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo.

"Zatajování informací o výrobcích s nebezpečnými látkami znemožňuje sledovat jejich pohyb a kontrolovat nakládání s nimi. Představuje to velké riziko pro životní prostředí, což nelze tolerovat," řekl ředitel ČIŽP Erik Geuss.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist