https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chodniky-v-centru-bangkoku-bez-vedomi-uradu-zdobi-miliony-let-stare-zkameneliny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chodníky v centru Bangkoku bez vědomí úřadů zdobí miliony let staré zkameněliny

7.5.2022 00:49 | BANGKOK (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Desítky fosilií měkkýšů z dob dinosaurů zdobí chodníky v centru Bangkoku, není ale jasné, jak se tam dostaly. Thajské úřady, které na zkameněliny upozornily hojně sdílené fotografie všímavé kolemjdoucí, podezírají nedávnou renovaci. Informovala o tom agentura AFP.
 

Zkamenělé schránky amonitů, 66 milionů starých mořských živočichů, jsou rozeseté zhruba na 400metrovém úseku nákupní promenády v centru thajské metropole. Celkem jich úřady nalezly 77 ve velikosti od dvou do 12 centimetrů, uvedlo thajské ministerstvo přírodních zdrojů a životního prostředí, které zároveň potvrdilo opravdovost schránek.

Zatím není zcela jasné, jak se fosilie na chodníky dostaly. S největší pravděpodobností je tam ale jako ozdoby umístili zaměstnanci firmy najaté na renovaci promenády.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

7.5.2022 17:47
Já mám amonity v okenních parapetech. A taky bez vědomí thajských úřadů...
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

12.5.2022 09:54
prostě se v lomu vytěžil kámen který byl následně zpracován na dlažbu. co je na tom nepochopitelného...??? co na tom chtějí asi tak zkoumat...???
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist