https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/clovek-v-tisni-pripravil-online-kurz-o-klimatickych-zmenach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Člověk v tísni připravil online kurz o klimatických změnách Video

29.1.2020 00:11 (ČTK)
Nezisková organizace Člověk v tísni připravila nový online kurz ke klimatickým změnám. / Ilustrační foto
Nezisková organizace Člověk v tísni připravila nový online kurz ke klimatickým změnám. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nezisková organizace Člověk v tísni připravila nový online kurz ke klimatickým změnám. Je určen zejména učitelům druhého stupně základních škol, zúčastnit se ho ale mohou i další zájemci. Vyučujícím by kurz měl sloužit jako zdroj informací a návod k výuce ve škole. Včera o tom informovala mediální koordinátorka vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni Kateřina Lánská.
 
Online kurz ke klimatickým změnám.
Online kurz ke klimatickým změnám.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

"V našem novém online kurzu Klimatická změna se mohou pedagogové a všichni další zájemci dozvědět nejen o tom, jak víme, že se klimatická změna opravdu děje, ale také o tom, proč je tak složitá, jak ji lidstvo a potažmo Česká republika řeší a jak o ní učit," uvedla Lánská. Kurz nabízí osm kapitol, ve kterých odborníci popisují projevy klimatické změny z různých úhlů pohledu - od přírodovědného přes společenskovědní po pedagogicko-psychologický, dodala.

Podle spoluautorky kurzu Veroniky Ambrozyové není snadné o klimatu učit. Kurz by měl pedagogům pomoct složité téma přenést do výuky takovým způsobem, aby mu žáci rozuměli a získali pocit, že "změnu klimatu lze zvládnout".

Loni na podzim vyvolalo téma klimatické změny mezi učiteli rozruch, když Učitelské noviny vydaly článek s titulkem Klimakult. Tento list odebírá řada škol. Zástupce šéfredaktora Lukáš Doubrava v článku vyzval čtenáře, aby si místo přijímání dogmat kladli otázky, a to i ve škole. Přední český klimatolog Radim Tolasz pak na svém blogu označil informace Doubravy za "shromáždění snad všech nesmyslů, které se kolem tohoto tématu u nás vyskytují". Článek vyvolal velkou odezvu zejména na sociálních sítích, kde se školští odborníci přeli, jak by školy měly k informacím o klimatických změnách přistupovat.

Iniciativu Člověka v tísni uvítal expert na životní prostředí Bedřich Moldan. Podle něj se z problematiky klimatických změn stala politická a ekonomická otázka největší důležitosti. Česká veřejnost podle něj nemá dostatečné znalosti o klimatu, a proto tolik nepodporuje potřebnou transformaci energetiky a ekonomiky. "Předložený materiál je tím více potřebný, i když samozřejmě sám nemůže vyplnit současnou přímo tragickou mezeru ve vzdělání nejmladší generace," řekl.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (9)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

29.1.2020 06:40
Vypadá to, že Člověk v tísni má hodně zaměstnanců a nemá do čeho píchnout, tak loví i ve vodách, které jsou čím dál vzdálenější. Když se podívám, čím se také zabývají, tak jsem celkem překvapen -
https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/vzdelavaci-program-varianty/kurzy-pro-ucitele
Odpovědět
J

Josef Mozek

29.1.2020 11:22 Reaguje na Richard Vacek
Sype se tam asi hodně prachů.
Odpovědět

Jan Šimůnek

29.1.2020 09:14
Opět jen fašistické vymývání mozků. Nejlépe co nejmenším dětem, protože ty starší už mají dost rozumu na to, aby kladly všetečné a v rámci lží o antropogenním globálním oteplování nezodpověditelné (tak, aby to nebyla lež na první pohled) otázky.
Odpovědět
PD

Petr Dvořák

29.1.2020 12:06 Reaguje na Jan Šimůnek
Vy s těmi fašisty prostě nikdy nezklamete.
Registrace je zdarma, tak zkuste argumentovat proti konkrétním tvrzením v tom kursu.
Odpovědět

Jan Šimůnek

29.1.2020 13:44 Reaguje na Petr Dvořák
Už podle toho, co je napsáno výš ve článku, je to jen blábolení.
Odpovědět

29.1.2020 14:11 Reaguje na Jan Šimůnek
Že o blábolení mluvíte zrovna vy. Kdykoliv se v diskusích pokusíte přít o vaší verzi oteplování s nějákým z klimatologů, tak vás setře jak psí exkremnt z holínky.
Odpovědět

Jan Šimůnek

29.1.2020 17:17 Reaguje na
Jakmile dojde na konkrétní dotazy, tak se pan Tolasz i pan Metelka dekují jak čert před kýblem svěcené vody.
Odpovědět
PD

Petr Dvořák

29.1.2020 14:49 Reaguje na Jan Šimůnek
Jasně, hlavně bacha, aby Vám něco nenarušilo Vaše konspirační dogma.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

29.1.2020 18:16 Reaguje na Petr Dvořák
Kurz je technicky pěkně zpracovaný, celkem rozsáhlý a i časově náročný, tak jsem při sledování i podváděl a přeskakoval.
Vyznění kurzu je dle standardních zelených klišé - vše děláme špatně a měli bychom se polepšit. Přitom už není vysvětleno, že za řadu šlamastik může právě minulá zelená politika (lány řepky, biopaliva).
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist