https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cyklobus-z-plzne-do-brd-zahajuje-letosni-sezonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cyklobus z Plzně do Brd zahajuje letošní sezonu

15.4.2023 00:38 | PLZEŇ (ČTK)
Brdský cyklobus z Plzně do Příbrami a zpět, který jezdí od roku 2008, vyjede letos po roční odmlce poprvé 15. dubna. Cykloturistů v Brdech, přezdívaných "malá Šumava", rok od roku přibývá. Cyklobusy nejsou jenom pro cyklisty, v posledních letech s nimi jezdí stále víc pěších turistů, řekl ČTK Václav Königsmark, ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň, autobusového dopravce skupiny Z-Group bus.
 

"Pojede o sobotách 15., 22. a 29. dubna. Po vyhodnocení zájmu cestujících bude případně spuštěn provoz cyklobusu i v dalším období," uvedl mluvčí Z-Group Miroslav Slaný. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň - Starý Plzenec - Spálené Poříčí - Míšov/Brdy - Rožmitál - Příbram, a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků. Opět budou zavedeny také spoje Příbram - Míšov a opačně.

"Chráněná krajinná oblast Brdy nabízí krásné pěší a cyklistické trasy," řekl Slaný. Cyklisté mohou podle něj po trase navštívit například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, vrch Třemšín, Rožmitál, Hornické muzeum v Příbrami včetně prohlídky štol a jízdy důlními vláčky. Atraktivní jsou také cesty vedoucí rozsáhlými lesy k vrcholu legendárního Třemšína nebo k břehům Padrťských rybníků.

Vlek má kapacitu 27 kol a převáží také elektrokola. Z Plzně od Stavebních strojů vyjíždí bus v 07:35, z autobusového nádraží v Husově ulici v 07:55. Z Příbrami pojede spoj v 10:00 s konečnou zastávkou Míšov. Z Míšova zpět do Příbrami ve 13:15 a z Příbrami do Plzně v 15:30.


reklama

 
Václav Prokš
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

15.4.2023 08:31
Chudáci
Brdy !
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist