https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/daimler-se-v-kanade-dohodl-na-urovnani-obvineni-ohledne-emisi-naftovych-vozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Daimler se v Kanadě dohodl na urovnání obvinění ohledně emisí naftových vozů

23.12.2021 00:07 | STUTTGART (ČTK)
Ředitelství Daimler.
Ředitelství Daimler.
Foto | Bogdan Tapu / Flickr
Německý automobilový koncern Daimler se v Kanadě dohodl na urovnání obvinění, že některé jeho vozy s naftovým pohonem byly pravděpodobně vybaveny systémy používanými pro manipulace s testy emisí. Oznámila to podle agentury Reuters firma. Odhadla, že dohoda ji bude stát zhruba 174,5 milionu eur (4,4 miliardy Kč).
 

Dohoda o urovnání, která se týká hromadné žaloby zahrnující zhruba 83 000 naftových vozů Mercedes-Benz, podle firmy zabrání vleklým soudním procedurám a souvisejícím právním a finančním rizikům. Obvinění obsažená v žalobě však Daimler nadále odmítá.

Naftové automobily se dostaly do centra pozornosti kvůli aféře německého koncernu Volkswagen kolem manipulací s testy emisí oxidů dusíku. Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulovat s testy nainstaloval zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist