https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/demonstrace-klimatickych-aktivistu-zablokovala-rusnou-krizovatku-v-haagu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Demonstrace klimatických aktivistů zablokovala rušnou křižovatku v Haagu

11.10.2021 17:36 | HAAG (ČTK)
Stovky aktivistů z hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) dnes v Haagu zablokovaly rušnou křižovatku před dočasným sídlem nizozemského parlamentu v Haagu, uvedla agentura AP. Začal tak týden protestních akcí před chystanou konferencí OSN o klimatu COP26, která má začít 31. října ve skotském Glasgow.
 

Někteří protestující na místo dotáhli žlutou loď, další si mezitím sedli nebo lehli na rušnou křižovatku. Silnici se jim podařilo zablokovat i pomocí přistaveného nákladního vozu.

"Jsme prarodiče, rodiče a děti. Jsme součástí mezinárodního hnutí, které bojuje za obyvatelnou a spravedlivou planetu," vzkázal přihlížejícím aktivista z korby náklaďáku. Podle hnutí, které požaduje, aby Nizozemsko bylo do roku 2025 klimaticky neutrálním, se protestu zúčastnilo přibližně 700 lidí. Vyzývá také k větší spolupráci mezi politiky a vědci.

V Bruselu v neděli demonstrovaly za důslednější ochranu klimatu tisíce lidí. Podle policie se v belgické metropoli sešlo nejméně 25.000 osob, stanice RTBF uvedla, že mohlo jít až o 50.000 lidí. Demonstranti požadovali zodpovědnější přístup ke klimatickým změnám a odvážnější, solidárnější a důslednější opatření na ochranu planety.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

12.10.2021 10:29
Kolik jich sedí ve vazbě?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist