https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/developer-vytvoril-u-prumysloveho-arealu-remizek-pro-zivocichy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Developer vytvořil u průmyslového areálu remízek pro živočichy

26.11.2020 11:52 | PAVLOV (ČTK)
V průmyslovém areálu jsou i další přírodní prvky, například hmyzí hotel, ještěrkárium, broukoviště, včelí úly, lokalita pro žáby i květnatá louka pro motýly.
V průmyslovém areálu jsou i další přírodní prvky, například hmyzí hotel, ještěrkárium, broukoviště, včelí úly, lokalita pro žáby i květnatá louka pro motýly.Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Panattoni
Developerská společnost Panattoni ČR vytvořila u průmyslového areálu v Pavlově u Prahy remízek pro živočichy. Vysazeno je zde 213 stromů a 1361 keřů. Nová zelená zóna zabírající 1,5 hektaru pomůže zlepšit prostředí a vytvoří životní podmínky pro ptáky, obojživelníky i hmyz. ČTK to řekl mluvčí Panattoni pro ČR a Slovensko Karel Taschner.
 

Developer u Pavlova už dříve vytvořil areál, kde působí několik logistických a výrobních firem. V okolí jsou rozsáhlé monokulturní lány polí a je zde nedostatek přirozených útočišť pro drobnou zvěř. "Cílem projektu je vytvořit rozmanitou lesní oblast přímo na hranici průmyslového areálu," uvedl Michal Paulus ze zahradnické společnosti Arbol servis.

V průmyslovém areálu už jsou nyní další přírodní prvky, například hmyzí hotel, ještěrkárium, broukoviště, včelí úly, lokalita pro žáby i květnatá louka pro motýly.

"Doufáme, že tímto způsobem inspirujeme i ostatní a že v průmyslových areálech začnou standardně vznikat obdobné zelené zóny místo nepřirozených golfových travních ploch," řekl ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

Pavlovská průmyslová zóna Panattoni Park Prague Airport II zahrnuje šest moderních hal a zabírá plochu přes 120 000 čtverečních metrů. Působí zde například společnosti Panalpina, Huajie, DSV či Tirex Tyre.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností. Mezi její klíčové klienty patří například společnosti Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist