https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-danska-dorazily-dve-pandy-z-ciny-budou-v-kodanske-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Dánska dorazily dvě pandy z Číny, budou v kodaňské zoo

6.4.2019 02:35 | KODAŇ (ČTK)
Čína dlouhodobě využívá pandy jako diplomatický nástroj především ke zlepšování vlastního obrazu u světové veřejnosti. Ilustrační snímek
Čína dlouhodobě využívá pandy jako diplomatický nástroj především ke zlepšování vlastního obrazu u světové veřejnosti. Ilustrační snímek
Do Kodaně byly přepraveny dvě pandy z Číny. Dánsko se tak stalo zatím poslední zemí, která tento dar s výrazným diplomatickým podtextem obdržela, informovala v pátek agentura AP. Samec Sing Er a samice Mao Sun dorazili ve čtvrtek večer v dobré kondici.

 

Po příletu zvířata zamířila do nově vybudovaného pavilonu v kodaňské zoo, jehož konstrukce je ve tvaru tradičního čínského symbolu jin a jang, který představuje dvě protikladné, ale doplňující se části jednoho celku. Pavilon byl postaven pandám na míru za 160 milionů dánských korun (téměř 550 milionů Kč). Pro veřejnost se otevře 11. dubna, den po slavnostní inauguraci, které se zúčastní mimo jiné i dánská královna Margrethe II.

Čína dlouhodobě využívá pandy jako diplomatický nástroj především ke zlepšování vlastního obrazu u světové veřejnosti. Šelmy Peking jen propůjčuje, a to pouze vybraným zemím, se kterými udržuje dobré vztahy. Pokud se pandám kdekoliv na světě narodí mláďata, jsou také automaticky majetkem Číny.

V Evropě se pandami mohou pochlubit například ve Francii, Španělsku, Skotsku a také v Německu. O pandy usilovala i pražská zoo, nicméně jednání jsou zatím bezvýsledná.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist