https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-konce-dekady-bude-pres-80-procent-vozu-porsche-elektrickych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do konce dekády bude přes 80 procent vozů Porsche elektrických

8.2.2021 11:02 | STUTTGART (ČTK)
Porsche je stejně jako mladoboleslavská automobilka Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
Porsche je stejně jako mladoboleslavská automobilka Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
Do konce dekády bude přes 80 procent prodaných vozů Porsche pohánět elektřina. V rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag to řekl šéf německé automobilky Oliver Blume. Na mysli přitom měl jak vozy čistě elektrické, tak auta hybridní.
 

Porsche bude dále nabízet model 911 se spalovacím motorem, ale ten zvládne i syntetická paliva. Automobilka už dříve zveřejnila odhad, že do roku 2025 bude mít elektrický pohon polovina z aut, která prodá.

V následujících pěti letech hodlá Porsche do vývoje svých elektrických vozů investovat 15 miliard eur (386,8 miliard Kč), uvedl nedělník. Minulý rok bylo zákazníkům dodáno přes 20.000 kusů elektrického modelu Taycan.

Porsche je stejně jako mladoboleslavská automobilka Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ČM

Čech M.

8.2.2021 14:56
Tam je právě důležité kolik z toho počtu bude těch hybridů, protože hybridní pohon bude dominovat během několika mála let u všech automobilek, ale hybrid neznamená elektromobil.
Jinak Taycan je momentálně nejvyspělejší produkční elektroauto.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist