https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-melnickeho-re-use-centra-pribyvaji-veci-ma-zacit-brat-i-elektrospotrebice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do mělnického re-use centra přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče

19.11.2021 00:19 | MĚLNÍK (ČTK)
Do nového mělnického re-use centra v Plavební ulici postupně přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče. Město nyní vyřizuje administrativní náležitosti, což potrvá ještě několik týdnů. Obyvatelé Mělníka zde mohou nyní odevzdávat nepotřebné vybavení, oblečení i nábytek, zdarma brát si je může kdokoliv, tedy i lidé, kteří v Mělníku trvale nebydlí, řekl novinářům místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN). Kromě úspory peněz šetří opětovné užití věcí i životní prostředí, které by jinak zatížila výroba nových.
 

Centrum funguje od 6. listopadu ve zkušebním provozu, zatím každou sobotu od 8:00 do 13:00. Lidé tam zatím přivezli například drobnější předměty, ale i sedací soupravy. "Podle toho, jak se to bude rozjíždět, tak samozřejmě zvažujeme třeba i celotýdenní provoz," uvedl Schweigstill. Obsluha centra má právo nabízené věci odmítnout.

Obdobné centrum funguje například také v Příboru na Novojičínsku. Tam mají podle místostarosty zkušenosti, že je velká poptávka třeba po oblečení, knihách a nábytku. Další podobná centra fungují v Jihlavě, Třebíči či Teplicích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist