https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-rybniku-na-nachodsku-unikla-neznama-latka-byla-ve-ctyrech-barelech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do rybníku na Náchodsku unikla neznámá látka, byla ve čtyřech barelech

31.5.2024 00:44 | VYSOKOV (ČTK)
Foto | Peter Olexa / Unsplash
Do rybníku u Vysokova na Náchodsku unikla zatím neznámá látka. Byla ve čtyřech pětilitrových barelech. Hasiče k události dnes odpoledne zavolal majitel rybníka. Hasiči následně odebrali vzorky látky. ČTK to řekl mluvčí hasičů Zbyněk Voříšek.
 
Látka podle něj měla olejový charakter. Úhyn ryb mluvčí neměl hlášený. "Přesné množství chemikálie a její složení budeme zkoumat," uvedl. Na místo dorazila i chemická laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. K rybníku se dostavil také zástupce České inspekce životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist