https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-budou-v-krkonosich-od-patku-do-nedele-uklizet-odpadky-po-turistech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci budou v Krkonoších od pátku do neděle uklízet odpadky po turistech

17.5.2024 11:00 | ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobrovolníci budou od pátku do neděle při akci Čisté Krkonoše a Zelený Špindl uklízet odpadky, které v zimě lidé odhodili na sjezdovkách a turistických trasách. Centrem dění bude dolní stanice lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Na organizaci tradiční úklidové akce, při níž se sebere několik tun odpadu, se letos domluvily Správa Krkonošského národního parku, město Špindlerův Mlýn a Skiareál Špindlerův Mlýn.
 
"Cílem akce je zapojit do úklidu nejen místní obyvatele, ale všechny návštěvníky Špindlerova Mlýna, kterým není stav krkonošské přírody lhostejný," uvedl ředitel skiareálu René Hroneš. Zapojit se podle něj bude moci každý, kdo vyrazí na procházku či výlet. Sběrači odpadků od skiareálu jako odměnu dostanou jednodenní skipas na příští sezonu nebo zpáteční jízdenku na lanovku v létě.

Organizované uklízení začalo v pátek v 09:30 hodin u dolní stanice lanovky na Medvědín. Sběrači tam dostali pytle na odpadky, rukavice a mapu, kam se vydat. V sobotu bude sraz u lanovky v 09:00. V neděli již akce nebude organizovaná. Po celou dobu si ale budou moci zájemci vyzvednout pytle a rukavice také na recepci zapojených hotelů a na turistických informačních centrech v centru města. Kontejner na sesbíraný odpad bude na medvědínském parkovišti.

Krkonoše jsou nejnavštěvovanějším českým pohořím. V roce 2022 do nich přijelo rekordních více než 12,1 milionu lidí. Krkonoše jsou unikátní mozaikou horských ekosystémů a pro svou podobu se Skandinávií jsou někdy označované jako ostrov tundry uprostřed Evropy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

17.5.2024 11:29
budou sbírat i vajgly?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist