https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-budou-v-sobotu-uklizet-chranenou-krajinnou-oblast-brdy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci budou v sobotu uklízet Chráněnou krajinnou oblast Brdy

22.4.2022 13:19 | PŘÍBRAM (ČTK)
Dobrovolníci budou v sobotu uklízet Chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Brdy, zbavit odpadků chtějí 341 kilometrů turistických a cyklistických cest. Podle pořadatelů půjde o akci, která svým rozsahem zřejmě nemá v Brdech obdoby. Podílí se na ní stovky dobrovolníků, řada obcí a organizací. Stejně jako v loňském roce ji materiálně podporuje také město Příbram, informovala ČTK mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.
 

Pořadatelé stanovili 38 úklidových tras, úklid se má konat prakticky na celém území někdejšího vojenského újezdu. Pytle s odpadky a rozměrnější předměty budou dobrovolníci nechávat na okrajích cest sjízdných pro vozidlo, odkud se budou následně odvážet.

Úklidové pomůcky, jako jsou pytle, rukavice a motouzy, je možné před akcí vyzvedávat v Domě Natura v Příbrami, v Muzeu Středních Brd ve Strašicích, v infocentru na Lesní správě Obecnice, případně na hořovické radnici. V den akce budou úklidové pomůcky v terénu vydávány na parkovištích v Orlově, Kolvíně a u Hájkova mostu ve Strašicích a v grilu v Míšově.

Podrobné informace se zájemci dozvědí na stránkách facebookové skupiny CHKO Brdy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

22.4.2022 19:23
To za časů Vojenských lesů,
NEBYLO !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist