https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-dnes-budou-uklizet-ceskou-prirodu-a-mesta-od-odpadku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci dnes uklízeli českou přírodu a města od odpadků

16.9.2023 20:40 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po celém Česku dnes dobrovolníci uklízeli přírodu, města a obce. Do podzimního úklidového dne kampaně Ukliďme Česko, která se zaměřuje na likvidaci černých skládek a sběr odpadků, se podle její interaktivní mapy zapojili například i členové Junáku, Sokola či svazu ochránců přírody, dobrovolní hasiči nebo některé firmy. Úklid avizovaly rovněž základní a mateřské školy nebo dětské domovy.
 

"Vítáme, že se do akce Ukliďme Česko zapojuje stále více škol, neboť naším cílem není donekonečna uklízet nepořádek po druhých. Školáci, kteří sami přiloží ruku k dílu, s velkou pravděpodobností sami nepořádek v budoucnu vytvářet nebudou," uvedl jeden z organizátorů Radek Janoušek a doplnil, že ze stejného důvodu byla vytvořena aplikace s názvem Kam s ním.cz, která lidem poradí, kam mohou ve svém nejbližším místě odložit věci, které již nepotřebují.

Úklid republiky pořádá spolek Ukliďme Česko od roku 2014 pravidelně na jaře, letos pošesté je i na podzim při příležitosti Celosvětového úklidového dne. Podle Miroslava Kubáska z pořádajícího spolku je to "skvělá příležitost, jak upozornit na rostoucí problém s odpadky a motivovat všechny obyvatele planety, aby se aktivně zapojili a pomohli je uklidit". Většina uklízejících si také uvědomí, že většina odpadků končí v přírodě zbytečně, doplnil.

Letos na počátku dubna kampaň Ukliďme Česko přilákala podle organizátorů rekordní počet lidí, mezi kterými byl i symbolický miliontý účastník. Organizátoři podle Kubáska vydali 130 000 pytlů na odpadky a 160.000 párů rukavic.

Podobnou úklidovou akci nazvanou Ukliďme svět koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

17.9.2023 06:10
No, když se účastnila i mládež, tak jenom dobře - co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš, že !
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

18.9.2023 08:44 Reaguje na smějící se bestie
nedělekte si iluze na našem sídlišti uklízí jen padesátníci a starší. Všichni ostatní ten bordel spíš dělají, čím mladší, tím větší bordelář.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

18.9.2023 08:47 Reaguje na Jaroslav Řezáč
stačí se podávat na dnešní puboše...kde se složí, tam se vy....u
Odpovědět
va

vaber

17.9.2023 08:08
u nás neuklízel nikdo,
stále je mnohem víc těch co odhazují, než těch co uklízí,
a když vidím obaly co se válí v přírodě, je jasné,že jsou to i nějaké obaly od pochoutek které jí děti
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist