https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-na-vysocine-posbirali-pri-jarnim-uklidu-71-tun-odpadku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci na Vysočině posbírali při jarním úklidu 71 tun odpadků

12.6.2021 00:08 | JIHLAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Dobrovolníci na Vysočině posbírali při letošním jarním úklidu podél cest 71 tun odpadků. Tradiční akce Čistá Vysočina se zúčastnilo skoro 13 000 lidí, uvedl kraj na webu. Vloni byl úklid zrušený kvůli nastupující koronavirové epidemii. V roce 2019, kdy neplatila žádná omezení, se zapojilo 24 000 dobrovolníků, kteří shromáždili 101 tun odpadu.

 

Akce Čistá Vysočina se konala podvanácté. "Všem účastníkům, které neodradilo ani chladné dubnové počasí a vyrazili do terénu, patří ještě jednou velké poděkování,“ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti). Na Vysočině letos ještě v polovině dubna sněžilo.

Sesbíraný odpad dávali lidé do pytlů k silnicím, odváželi je krajští silničáři. U krajských silnic sebrali 50,9 tun odpadu a dalších 19 tun na pozemcích a silnicích v majetku obcí. Tunu odpadků odstranili dobrovolníci z břehů a toku Sázavy.

Obcí, jichž se k úklidu přírody minulé roky hlásilo nejvíc, se letos zúčastnilo přes 180. "Silnou skupinou jsou také různé druhy spolků, jako jsou sdružení dobrovolných hasičů, myslivecká sdružení, kluby českých turistů, sportovní kluby, sousedské a okrašlovací spolky a další," uvedla Hajnová. Složité bylo letos zapojování škol a školek kvůli opatřením proti epidemii a distanční výuce. K uklízejícím se přidaly spíš malotřídky na vesnicích, jichž bylo podle údajů kraje 75.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

12.6.2021 12:22
díky za tu aktivitu
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist