https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvojice-podle-policie-ukradla-na-vysocine-psenici-a-repku-skoro-za-milion-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dvojice podle policie ukradla na Vysočině pšenici a řepku skoro za milion korun

18.8.2022 11:31 (ČTK)
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie obvinila dva muže podezřelé z toho, že na Jihlavsku ukradli přes 50 tun řepky a pšenice téměř za milion korun. Uskladněné zrní odváželi postupně už na přelomu července a srpna, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí policie Jana Kroutilová. Obviněným hrozí až pět let vězení.
 

O krádežích se policisté dozvěděli minulý týden. Oba muže zatkli v noci, když se zřejmě znovu chystali krást pšenici, kterou naložili na nákladní auto. "S plně naloženým vozidlem chtěl jeden z mužů odjet, v tom mu ale policisté zabránili," uvedla Kroutilová.

Čtyřiačtyřicetiletý obviněný muž pracoval v poškozené firmě, komplice našel v muži o deset let mladším. "Předem se na krádeži domluvil s druhým mužem, kterému se plodiny hodily vzhledem k jeho pracovní činnosti v zemědělství," uvedla Kroutilová. Ukradená pšenice a řepka končily v jeho skladu. Z následného prodeje měli mít zisk oba, vyplývá z vyšetřování.

Starší z mužů navíc podobně pšenici opatřoval po menším množství i jiným zájemcům, uvedla policie.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MV

Milan Vítkovič

18.8.2022 14:37
Doufám, že tento článek nepřebere nepřátelská propaganda, aby dokázala, že v EU začíná nekontrolovatelná potravinová krize a hlad, to by ještě scházelo!
Odpovědět
sv

19.8.2022 15:49 Reaguje na Milan Vítkovič
Tak to bys hlavně ty milánku neměl zapomenout na své doporučení. Jinak to nehrozí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

21.8.2022 09:14 Reaguje na Milan Vítkovič
To je typické okrádání našich občanů pětikolkou a jasné vlezdoprdelství eurohujerů.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

21.8.2022 19:18 Reaguje na Pavel Hanzl
Co vy všechno z takového článku navydedukujete?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist