https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ekologicke-hnuti-letzte-generation-dostalo-pozvanku-na-autosalon-do-mnichova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologické hnutí Letzte Generation dostalo pozvánku na autosalon do Mnichova

17.8.2023 21:30 | BERLÍN (ČTK)
Německý Svaz automobilového průmyslu (VDA) pozval na zářijovou automobilovou výstavu IAA Mobility do Mnichova ekologické hnutí Letzte Generation (Poslední generace), které kvůli nesouhlasu se spalovacími motory pravidelně blokuje rušné silniční a dálniční tahy. Zda aktivisté pozvání přijmou, zatím není známo, v Mnichově ale v každém případě budou přítomni, neboť zde chtějí proti autosalonu demonstrovat.
 

VDA nabídlo představitelům hnutí vlastní stánek na výstavišti, kde se IAA Mobility koná. Ekologičtí aktivisté autosalon kritizují, neboť podle nich návštěvníkům představuje luxusní a silná auta se spalovacími motory a jen jako alibi elektroauta a jízdní kola.

V září 2021 si odpůrci výstavy jako základnu vybudovali stanový tábor na Tereziánské louce v Mnichově. Tato plocha je ale nyní obsazena kvůli připravovanému pivnímu festivalu Oktoberfest, proto si aktivisté zřídí středisko v mnichovském Luitpoldově parku.

IAA Mobility má navázat na lesk někdejších autosalonů ve Frankfurtu nad Mohanem. Akce, která se koná od 5. do 10. září, se ale nesoustředí jen na klasické automobily, ale také na další možnosti ekologicky šetrného cestování.


reklama

 
Aleš Zápotocký
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mara polasek

mara polasek

17.8.2023 22:08
akcni nabidka!
ke kazde pozvance tuba vterinoveho lepidla zdarma a ubytovani v mekce vypolstrovanem pokojicku s mrizi na okne.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

18.8.2023 10:22
K čemu se tam ti blbečci budou lepit? K vystaveným exponátům nebo k podlaze?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist