https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ekologicti-aktiviste-blokovali-dopravu-na-mostech-v-londyne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologičtí aktivisté blokovali dopravu na mostech v Londýně

16.4.2022 00:13 | LONDÝN (ČTK)
Ekologičtí aktivisté včera blokovali čtyři významné mosty v Londýně a narušili tak podle policie dopravu v centru britské metropole. Demonstranti vyzývají k rychlému konci využívání ropy, plynu a další fosilních paliv, uvedla agentura AFP. Aktivisté se také snaží od začátku dubna blokovat provoz ropných skladů a terminálů mimo Londýn.
 

K akci v londýnské metropoli se přihlásila skupina Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí). "Vzhledem k tomu, že vláda nezvládá řešit klimatickou krizi, odmítá brát v potaz názory odborníků, uděluje nové licence na těžbu ropy a plynu a zavírá vědce, tak nemáme jinou možnost než narušovat (dopravu)," uvedla skupina na sociálních sítí. Blokáda se dotkla mimo jiné Westminsterského mostu u sídla britského parlamentu.

Dnešní protesty v centru Londýna jsou součástí série akcí ekologických aktivistů za brzký konec využívání ropy a plynu. Aktivisté tento týden například obsadili sídlo ropné společnosti Shell či britského ministerstva pro energetiku. Řada z nich byla policií zadržena.

Mimo Londýn druhým týdnem pokračují protesty a blokády u ropných skladů a terminálů, které pořádá skupina Just Stop Oil. Během těchto protestů policie zadržela přes 600 lidí a jejich počet stále roste, uvedla agentura AP.

Britská vláda dnes pochválila distribuční společnosti, že u soudů získaly příkazy pro zásah proti aktivistům. "Ceníme si práva na pokojný protest, který ale nesmí narušovat každodenní život lidí," uvedl britský ministr energetiky Greg Hands.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PP

Petr Pekařík

17.4.2022 09:05
Ekotlupu pochytat ( bývají jen přilepeni) a nechat uklidit město. Přilepené neodlepovat, ale nechat ohrazené plotem s nápisem "práce na silnici". Až se dostatečně podělají a dostanou žízeň, omýt hasičskou proudnicí.
Odpovědět
JK

Jiří Kvítek

17.4.2022 14:32
Cui prodest?

Komu ku prospěchu?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist